Warsztaty Rodzinnej Pracowni Ilustracji ruszają w niedzielę 14 października

Biblia, cum additione Menardi monachi, Nürnberg, Anton Koberger, 14 IV 1480, fot. Roland Okoń

Rękopisy ze Smoczej Jamy to pierwsze zajęcia odbywające się w ramach nowego cyklu bezpłatnych warsztatów rodzinnych przygotowanych na obecny sezon przez Dział Edukacji Ossolineum. Zajęcia odbędą się 14 października 2018 (niedziela) o godz. 12.00 w sali konferencyjnej w budynku Starej Plebanii (pl. Nankiera 17). Zapisy odbywają się drogą elektroniczną za pośrednictwem formularza (ZAPISZ SIĘ).

Podczas październikowych warsztatów będzie okazja do spotkania z najstarszymi książkami z ossolińskiej kolekcji. Uczestnicy warsztatów będą mogli przyjrzeć się im z bliska, rozszyfrować, jakie postaci i dziwne kreatury przycupnęły na kartach manuskryptów i starych druków. Na koniec samodzielnie zilustrują jedną z najstarszych polskich baśni o groźnym smoku.

Zapisy na warsztaty uruchamiane są 20. dnia miesiąca poprzedzającego zajęcia. Formularz zapisów dostępny jest na podstronie Rodzinnej Pracowni Ilustracji i w zakładce Rezerwacja zajęć. Zajęcia przeznaczone są dla całych rodzin z dziećmi w wieku 7–12 lat.

 

Pośród ponad miliona książek, które są przechowane w ossolińskich magazynach bibliotecznych można odnaleźć nie tylko arcydzieła literatury pięknej czy poważne dzieła naukowe, ale także baśnie, bajki i legendy. Niektóre bardzo skromnie wydane, ale niebywale stare, inne bajecznie kolorowe i cudownie ilustrowane.

Na comiesięcznych niedzielnych warsztatach z cyklu Rodzinna Pracownia Ilustracji będziemy odkrywać książkowe skarby z bibliotecznych magazynów oraz zainspirowani nimi – próbować swych sił w przeróżnych technikach plastycznych, tworząc swoje własne ilustracje baśni, wierszy, legend i opowieści.

Prowadzenie: Aldona Mikucka (Dział Edukacji ZNiO)

ZAPISY

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Edukacja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.