Spotkanie bez książki – prof. Antoni Dudek w Ossolineum!

Nowy cykl w Ossolineum „Spotkanie bez książki”, zainauguruje spotkanie prof. Antonim Dudkiem.

 Zapraszamy serdecznie do Sali Konferencyjnej w Ossolineum (plac Nankiera 17) w środę 27 września o godz. 17.00.

 

Wydarzenie będzie także transmitowane live na Facebooku Ossolineum!

Dokąd zmierzamy na niwie politycznej i społecznej? Jakie czynniki generowały zmiany trzydzieści lat temu i jak to wygląda obecnie?

W rozmowie pod hasłem: „Zmierzch nowego świata” prof. Antoni Dudek postara się odpowiedzieć na pytanie czy po wielkiej transformacji, która po roku 1989 r. ukształtowała naszą współczesność, znów doświadczamy przeobrażania na podobną skalę  – w odniesieniu

zarówno do Polski, jak i Europy.

Rozmowę poprowadzi dr Andrzej Krajewski.

O gościu:

Politolog oraz historyk prof. Antoni Dudek, jest naukowcem i wykładowcą akademickim Uniwersytetu im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Wcześniej związany z Uniwersytetem Jagiellońskim. W latach 2011-2016 członek i przewodniczący Rady Instytutu Pamięci Narodowej. Z racji swego dorobku badawczego częsty gości programów informacyjnych i publicystycznych.

Miłośnicy historii najnowszej znają go jako autora wielu popularnych książek poświęconych transformacji polityczno-społecznej, jakiej doświadczyła Polska w latach 80. ubiegłego stulecia oraz po upadku komunizmu, m.in.: „Od Mazowieckiego do Suchockiej. Pierwsze rządy wolnej Polski”, „Reglamentowana rewolucja”, „Historia polityczna Polski 1989–2015”.

Profesor Dudek prowadzi na YouTube własny kanał „Dudek o Historii”.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.