Spotkanie z Miklósem Mitrovitsem w Ossolineum. Prezentacja książki „Zakazane kontakty” – Wrocław, 14 marca 2023

Zapraszamy na prezentację najnowszej książki Miklósa Mitrovitsa „Zakazane kontakty. Współpraca opozycji polskiej i węgierskiej 1976-1989”. Spotkanie z autorem odbędzie się w Zakładzie Narodowym im. Ossolińskich w ramach cyklu „Seminarium Środkowoeuropejskie”, które jest organizowane przez Ossolineum i Oddział IPN we Wrocławiu.

Mikós Mitrovits (ur. 1978) jest pracownikiem naukowym Instytutu Historii Centrum Badań Humanistycznych Sieci Badawczej Eötvös Loránd (dawniej Węgierskiej Akademii Nauk) oraz  Instytutu Badań Europy Środkowej Narodowego Uniwersytetu Służby Publicznej w Budapeszcie. Studiował historię oraz polonistykę na Uniwersytecie Loránda Eötvösa, Katolickim Uniwersytecie Pétera Pázmánya oraz Uniwersytecie Warszawskim. Specjalizuje się w historii państw Europy Środkowej oraz relacjami polsko-węgierskimi w XX w.

14 marca 2023 r., godz. 17.00
Zakład Narodowy im. Ossolińskich, Refektarz
ul. Szewska 37

Wstęp wolny!

Wcześniej, o godz. 11.00, w siedzibie Oddziału IPN we Wrocławiu odbędzie się wykład dr. Miklósa Mitrovitsa „System komunistyczny Polski i Węgier (1956-1989). Próba porównania”. Więcej informacji: https://bit.ly/3ZDzqzg.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.