Spotkanie z obrazem Henryka Rodakowskiego

Henryk Rodakowski, „Portret Marii Woźniakowskiej” (wł. Lwowska Narodowa Galeria Sztuki im. B.G. Woźnickiego)

17 maja o godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie z cyklu Wokół jednego obrazu. Tym razem pretekstem do dyskusji będzie Portret Marii Woźniakowskiej pędzla Henryka Rodakowskiego. Spotkanie poprowadzi Aldona Mikucka z Działu Sztuki Ossolineum.

Ambicją artystyczną Henryka Rodakowskiego było malarstwo historyczne. Paradoksalnie jednak jego geniusz artystyczny objawił się nie w wielkoformatowych obrazach historycznych, a w portretach. Na wystawie Muzeum Książąt Lubomirskich. Nie/zapomniana historia prezentowany jest jeden z ostatnich portretów namalowanych przez Rodakowskiego, portret jego córki Marii, który został także wybrany na plakat firmujący całą wystawę. To właśnie on stanie się głównym bohaterem majowego spotkania.

17 maja 2018 (czwartek), godz. 17.00
Wokół jednego obrazu: Henryk Rodakowski, Portret Marii Woźniakowskiej
Sale pod Kopułą Zakładu Narodowego im. Ossolińskich
wstęp wolny

 

Wystawa Muzeum Książąt Lubomirskich. Nie/zapomniana historia prezentowana jest w Ossolineum od 22 lutego do 1 lipca 2018. Zorganizowana została przez Lwowską Galerię Sztuki im. B.G. Woźnickiego, gdzie odbyła się jej pierwsza odsłona trwająca od października 2017 do stycznia 2018. Obecnie z lwowskiej Galerii do Wrocławia przyjechały 64 dzieła. Można je podziwiać w gmachu głównym Ossolineum przy ul. Szewskiej, w Auli im. M. Gębarowicza i Salach pod Kopułą.

Wystawie towarzyszy bogaty program wydarzeń. Znajdują się wśród nich zajęcia dla grup zorganizowanych, jak i oferta wykładów, warsztatów i spotkań dla dzieci, rodzin, młodzieży i dorosłych.

Wystawa czynna:
22 lutego – 1 lipca 2018
Aula im. M. Gębarowicza i Sale pod Kopułą
wtorek – sobota 10:00–18:00
niedziela 10:00–16:00
wstęp wolny

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Edukacja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.