Spotkanie z obrazem Józefa Brandta „Modlitwa w stepie”

Józef Brandt, „Modlitwa w stepie”, wł. Lwowska Narodowa Galeria Sztuki im. B.G. Woźnickiego

19 kwietnia o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie w cyklu Wokół jednego obrazu. Tym razem głównym bohaterem będzie płótno Józefa Brandta Modlitwa w stepie. Wydarzenie towarzyszy wystawie Muzeum Książąt Lubomirskich. Nie/zapomniana historia, prezentowanej w Ossolineum bezpłatnie.

Obraz Brandta to największe dzieło prezentowane na wystawie (dł. 4,53 m, szer. 2, 28 m). O „tchnącym powagą i nastrojowym pięknem stepowej nocy” płótnie, o pracy artystycznej Brandta, jak i szczególnym znaczeniu Szczebrzeszyna w życiu tego artysty opowie 19 kwietnia o godz. 17.00 dr Grzegorz Polak z Działu Edukacji Zakładu Narodowego im. Ossolińskich.

Miejsce wydarzenia:
Zakład Narodowy im. Ossolińskich
ul. Szewska 37, Aula im. M. Gębarowicza

Wstęp wolny, zapraszamy!

 

 

Wystawa Muzeum Książąt Lubomirskich. Nie/zapomniana historia prezentowana jest w Ossolineum od 22 lutego do 1 lipca 2018. Zorganizowana została przez Lwowską Galerię Sztuki im. B.G. Woźnickiego, gdzie odbyła się jej pierwsza odsłona trwająca od października 2017 do stycznia 2018. Obecnie z lwowskiej Galerii do Wrocławia przyjechały 64 dzieła. Można je podziwiać w gmachu głównym Ossolineum przy ul. Szewskiej, w Auli im. M. Gębarowicza i Salach pod Kopułą.

Wystawie towarzyszy bogaty program wydarzeń towarzyszących. Znajdują się wśród nich zajęcia dla grup zorganizowanych, jak i oferta wykładów, warsztatów i spotkań dla dzieci, rodzin, młodzieży i dorosłych. Jednym z takich wydarzeń jest cykl spotkań Wokół jednego obrazu. Kolejne wydarzenia w tym cyklu odbędą się 17 maja i 21 czerwca, tematem przewodnim będą wówczas obrazy Henryka Rodakowskiego i Jana Matejki.

Wystawa czynna:
22 lutego – 1 lipca 2018
Aula im. M. Gębarowicza i Sale pod Kopułą
wtorek – sobota 10:00–18:00
niedziela 10:00–16:00
wstęp wolny

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Edukacja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.