Święto Niepodległości w Ossolineum

Święto Niepodległości

W dniu Narodowego Święta Niepodległości zapraszamy do Ossolineum na wykład, zajęcia dla dzieci oraz zwiedzanie wystawy „200 lat Ossolineum. 1817 – 2017”, na której odbędzie się całodzienny pokaz filmu „Pamięć i tożsamość”.

Miejsce spotkania: Gmach główny Ossolineum, refektarz
Wstęp wolny!

FOTORELACJA

PROGRAM:

10:00–11.30 – ZABAWA EDUKACYJNA DLA DZIECI
Rzut kostką przez polskie dzieje – rodzinne spotkanie z historią przy zabytkowej  planszy gry „Piast” wydanej we Lwowie w 1904 roku. Zabawa edukacyjna adresowana jest do rodzin z dziećmi w wieku 7 – 12 lat. Prowadzenie: Aldona Mikucka

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, obowiązuje rezerwacja: 71 335 64 83 / edukacja@ossolineum.pl

 

12:00–12:45 – WYKŁAD
Ossolineum trwalsze niż Niepodległość – wykład dr Adolfa Juzwenki, Dyrektora Zakładu Narodowego im. Ossolińskich

Wykład poświęcony będzie działalności Ossolineum zarówno w przeszłości, jak i w czasach współczesnych. Przedstawiona zostanie jego rola w historii Polski i wkład w utrzymanie i kształtowanie świadomości narodowej.

 

10:00 – 18:00 – POKAZ FILMU
Całodzienny pokaz filmu „Pamięć i tożsamość” w reżyserii Macieja Piwowarczuka (wystawa jubileuszowa, I piętro)

30-minutowy dokument opowiada historię Ossolineum i podkreśla wpływ Zakładu na kształtowanie tożsamości narodowej Polaków. Złożony z bogatego materiału ikonograficznego zaczerpniętego ze zbiorów ossolińskich oraz przenoszący widza do miejsc związanych z historią założyciela Ossolineum, daje możliwość przystępnego zapoznania się z zasłużoną dla Polaków instytucją.  Film został wyprodukowany przez firmę Videre i Ośrodek „Pamięć i Przyszłość”.

 

 

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Edukacja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.