Święto seniorów i camera obscura Jana Heweliusza

Jan Heweliusz wykonujący obserwacje astronomiczne z wykorzystaniem camery obscury – ilustracja z dzieła Jana Heweliusza „Machina coelestis”, wydanego w 1673 roku w Gdańsku.

Podczas tegorocznych Dni Seniora szczególnie polecamy warsztaty artystyczne Camera obscura Jana Heweliusza. Zajęcia odbędą się w gmachu głównym Ossolineum w środę o godz. 12.00.

Uczestnicy warsztatów dowiedzą się, co to jest „camera obscura” oraz w jaki sposób wykorzystywali ją niegdyś naukowcy i malarze. Podczas warsztatów sami wejdą do takiej „ciemnej komnaty”, aby poznać zasady działania optycznej ciemni i stworzyć realistyczny obraz wrocławskiej architektury.

Miejsce spotkania: gmach główny Ossolineum (ul. Szewska 37)
Czas trwania: 75 minut
Prowadzenie: Kinga Łaska, Aldona Mikucka (Dział Edukacji)
Obowiązuje rezerwacja miejsc: zapisy@ossolineum.pl / tel. (71) 75 50 651 do 658

 

——————–

Każdego roku przełom września i października stoi we Wrocławiu pod znakiem Dni Seniora. Organizowane wówczas koncerty, wystawy, warsztaty i konkursy dla dorosłych służą zdobywaniu wiedzy, poszerzaniu horyzontów, ale przede wszystkim są okazją do rozrywki i spędzenia czasu w ciekawy sposób.

Zajęcia odbywają się w gmachu głównym Ossolineum przy ul. Szewskiej 37 i w Muzeum Pana Tadeusza (Rynek 6). Udział w zajęciach jest bezpłatny, wymagana jest jedynie rejestracja drogą mailową pod adresem zapisy@ossolineum.pl lub telefoniczne pod numerem (71) 75 50 651 do 658.

Zobacz szczegółowy harmonogram zajęć.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Edukacja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.