„Tadeusza Różewicza kartki z Węgier” – otwarcie wystawy

W niedzielę 22 stycznia w Synagodze pod Białym Bocianem we Wrocławiu odbyły się obchody Dni Kultury Węgierskiej. Z tej okazji zostały otwarte dwie wystawy planszowe. Jedna przedstawiająca synagogi węgierskich wspólnot żydowskich na Węgrzech, druga poświęcona węgierskiemu epizodowi w życiu i twórczości Tadeusza Różewicza, którego archiwum znajduje się w Ossolineum.

Zakład Narodowy im. Ossolińskich reprezentowała wicedyrektor ds. Biblioteki dr Dorota Sidorowicz-Mulak, która podziękowała za współpracę Wicekonsulowi Węgier we Wrocławiu Ádámowi Szesztayowi, kierownik Działu Rękopisów Elżbiecie Ostromęckiej, a także osobom zaangażowanym w stworzeniu wystawy: Hannie Kuleszy, Agacie Janiak, Gáspárowi Keresztesowi oraz Patríci Plander.

W trakcie uroczystości można było wysłuchać pieśni żydowskich śpiewanych przez Daniela Rosenfelda i przemówienia Konsula Generalnego Węgier Tibora Gerencséra.

Wystawa jest dostępna na dziedzińcu Synagogi do 29 stycznia, a następnie do 15 marca na dziedzińcu Ossolineum przy ul. Szewskiej.

Zapraszamy!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.