Wakacyjne warsztaty artystyczne w Muzeum Pana Tadeusza

Wakacyjne warsztaty artystyczne w Muzeum Pana Tadeusza
bezpłatne zajęcia dla grup

lipiec–sierpień 2019

 

Muzeum Pana Tadeusza

Rynek 6, Wrocław

 

Muzeum Pana Tadeusza zaprasza grupy zorganizowane z Dolnego Śląska na bezpłatne wakacyjne warsztaty artystyczne.

W ramach zajęć zapewniamy 90-minutowe zajęcia artystyczne w Muzeum Pana Tadeusza połączone ze zwiedzaniem wybranego fragmentu ekspozycji.

Do wyboru tematy:

 • Z sita czerpane
  Czy zastanawialiście się kiedyś, z czego jest zrobiony papier? Jaki jest proces jego powstawania? Na warsztatach uczestnicy zapoznają się z dawną metodą czerpania papieru na sicie. Dodatkowo każdy arkusz zostanie ozdobiony suszonymi roślinami, kawałkami bibuły i innymi drobnymi elementami. W czasie warsztatów dzieci obejrzą też fragment ekspozycji poświęcony rękopisowi Pana Tadeusza.
 • Papier z wyobraźni. Poznajemy ebru – technikę zdobienia papieru
  Papier towarzyszy nam na co dzień, często jest to po prostu biała kartka… A gdyby przenieść wzory z naszej wyobraźni właśnie na kartkę papieru? Podczas warsztatów każdy uczestnik wykona własne wzory unikatowego papieru marmurkowego, który może posłużyć jako dekoracja, okładka książek i zeszytów, albo papier ozdobny. Obejrzymy także fragment ekspozycji poświęcony rękopisowi Pana Tadeusza oraz Bibliotekę romantyka.
 • Światłem malowane
  Czy można robić zdjęcia bez użycia aparatu fotograficznego? Co to znaczy „światłoczuły”? Czy można rysować światłem? Zapraszamy na przygodę z fotografią! Na zajęciach wykonamy fotogramy i zobaczymy, jak wygląda świat w błękitnych barwach.
 • Zabawy z grafiką
  Zapraszamy do fascynującego świata grafiki artystycznej, w którym warsztat składa się z dziesiątek dziwnych narzędzi: są tu rylce, wałki, farby i mikstury. Wszystko to sprawia wrażenie magicznej pracowni, w której powstają niesamowite prace. Na zajęciach postaramy się obłaskawić niecodzienne sprzęty i wykonamy własne odbitki graficzne.

 

Liczba miejsc ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń, pierwszeństwo mają grupy spoza Wrocławia.

Zachęcamy do zgłaszania grup poprzez formularze:

https://forms.gle/RHoACWYPpkZ5VEpc9

 

Projekt „Wakacyjne warsztaty dla dzieci w Muzeum Pana Tadeusza” dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

  

www.umwd.dolnyslask.pl

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Edukacja, Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.