Warsztaty artystyczne dla dorosłych

Sztuka tworzenia witraży i warsztat introligatorski – te umiejętności posiąść można podczas warsztatów artystycznych organizowanych dla dorosłych przez Dział Edukacji Ossolineum.

Podczas warsztatów prowadzonych przez Kingę Łaską z Działu Edukacji ZNiO powstają małe dzieła sztuki. Podczas ostatniego spotkania z cyklu Światło i barwa. Warsztaty robienia witrażu uczestnicy mogli nauczyć się posługiwania nożem z diamentowym kółkiem, zasad pracy ze szkłem, owijania go w taśmę miedzianą i lutowania. Na następne spotkanie zapraszamy w maju, zapisy na zajęcia zostaną uruchomione 20 kwietnia.

 

 

9 marca odbędą się ostatnie przed wakacjami warsztaty introligatorskie Wzory i struktura. To zajęcia dla wszystkich miłośników książek. W trakcie warsztatów uczestnicy poznają tajniki rzemiosła introligatorskiego, podstawowe pojęcia i materiały. Uczymy składać papier, szyć składki oraz projektować okładki. Wspólnie wykonujemy notesy, które każdy uczestnik może po zajęciach zabrać ze sobą. Zapisy ruszają 20 lutego.

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Edukacja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.