Warsztaty artystyczne i lekcje muzealne dla szkół

Zapraszamy zorganizowane grupy szkolne do udziału w przygotowanych przez Dział Edukacji ZNiO zajęciach. W ofercie skierowanej do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych znajdują się warsztaty artystyczne i lekcje muzealne.

Podczas warsztatów pt. Książka bez tajemnic uczestnicy poznają tajniki pracy rzadkiego już dziś zawodu introligatora, mają także okazję spróbować swych sił w tym skomplikowanym fachu. Doskonałą pamiątką z zajęć jest dodatkowo własnoręcznie wykonany notes. Warsztaty pt. Złota litera to zajęcia wprowadzające młodzież w świat dawnych technik malarskich i sztuki zdobienia książek. Pokrewne im Tajemnice grafiki odkrywają przed uczestnikami sekrety techniki plastycznej, z której wywodzi się druk. Podczas zajęć uczniowie dowiadują się, jak tworzy się matrycę i wykonuje odbitki, które potem oglądać można w formie gazetowych szpalt, plakatów, znaczków pocztowych czy banknotów. Do młodszych uczniów skierowane są warsztaty pt. Niemożliwe! Robimy pastele, podczas których z dostępnych materiałów własnoręcznie tworzymy farby, pokazując, że choć brzmi to tajemniczo, wytwarzanie pasteli to wcale nie taka trudna sprawa.

Poza ofertą warsztatów artystycznych Zakład Narodowy im. Ossolińskich organizuje także lekce muzealne pt. Bibliotekarz – wizjoner. Józef Maksymilian Ossoliński w walce o niepodległość. Podczas spotkania uczniowie poznają postać wybitnego kolekcjonera, miłośnika literatury, starych książek i obiektów muzealnych, dzięki któremu powstało Ossolineum. To jednocześnie lekcja historii Polski i polskiej kultury w trudnym okresie zaborów.

 

>>>>>SZCZEGÓŁY

 

KOSZT ZAJĘĆ
200 zł za grupę od 16 do 30 osób
150 zł za grupę do 15 osób

 

>>>>>ZAREZERWUJ TERMIN

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Edukacja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.