Wicedyrektor Ossolineum dr Marek Mutor w Parlamencie Europejskim

Ossolineum jest jedną z aktywniej działających w Polsce organizacji, która buduje realne projekty współpracy z Ukrainą już teraz wspierając jej integrację w ramach Unii Europejskiej. O tych właśnie doświadczeniach opowiadał ostatnio dr Marek Mutor w Parlamencie Europejskim.

28 listopada wicedyrektor Zakładu Narodowego im. Ossolińskich uczestniczył w konferencji „European Integration of Ukraine”. Dr Mutor brał udział w dyskusji panelowej, poświęconej mniejszościom narodowym i dziedzictwu kulturowemu w kontekście integracji europejskiej Ukrainy. Zaprezentował historię współpracy Ossolineum z lwowskimi instytucjami, a także aktualne działania na polu ochrony wspólnego dziedzictwa. Przedstawił historię naszych kolekcji oraz perspektywy rozwoju tej kooperacji w kontekście bardzo szybko rozwijającego się procesu digitalizacji.

W konferencji uczestniczyli m.in. przewodnicząca Parlamentu Europejskiego Roberta Metsola, przewodniczący Rady Najwyższej Ukrainy Ruslan Stefanchuk, posłowie do Rady Najwyższej Ukrainy, posłowie do Parlamentu Europejskiego, a także wielu liderów opinii oraz przedstawicieli think tanków z całej Europy, którzy interesują się problematyką integracji europejskiej i odbudową Ukrainy.

Organizatorem konferencji był były premier Litwy Andrius Kubilius.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.