Wyjątkowy zielnik wydany w Jerozolimie około 1900 r.

Zakład Narodowy im. Ossolińskich od dziesiątek lat, staraniem swoich pracowników gromadzi zbiory różnego typu i o różnej tematyce. W magazynie Ossolineum możemy natrafić na wiele ciekawych i cennych publikacji. Do takich niewątpliwie należy zielnik Blumen aus dem H. Lande = Flowers of the Holy Land = Fleurs de Terre Sainte. Księgozbiór zakładowy jest w posiadaniu wielu książek o podobnej tematyce, ta natomiast warta jest pokazania, z uwagi na jej sposób wydania i przedstawienia w niej zamieszczonych materiałów.

Wyżej wspomniany album został wydany w Jerozolimie około 1900 r. Obłożony jest on drewnianą oprawą z wyżłobionym na froncie krzyżem. Liczy 12 tablic w formacie 10×17 cm. Każda z nich zawiera kolaże utworzone z zasuszonych roślin, pochodzących z różnych rejonów Palestyny. Przedstawiają one obrazy religijne. Podpisy na tablicach występują równolegle w języku angielskim, francuskim, niemieckim i rosyjskim. Wydawca nie jest znany.

Zapraszamy do oglądania.

Sfotografowane kompozycje pochodzą z:

Blumen aus dem H. Lande = Flowers of the Holy Land = Fleurs de Terre Sainte. Jerusalem: [wydawca nieznany], 1910. [lokalizacja: Magazyn Główny, sygnatura: 949.141].

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.