Wykłady popularyzatorskie dla dorosłych 2012/2013

Dnia 8.  01. 2013  (wtorek), godz. 15.30 zapraszamy na wykład dr Agnieszki Knychalskiej-Jaskulskiej Odkrywanie świata bliższego i dalszego. Relacje i pamiętniki podróżnicze z Działu Rękopisów

Będzie to kolejny wykład z cyklu comiesięcznych spotkań organizowanych przez Dział Edukacji i Prezentacji Zbiorów, popularyzujących historię i bogate zbiory Ossolineum.
Wykaz pozostałych wykładów


Podróż to fascynujące zajęcie dające możliwość poznania innych miejsc, ludzi, sposobów życia, krajobrazów i klimatu. Podróżowano zawsze i w różnych celach: były więc podróże
dyplomatyczne, edukacyjne, handlowe czy też ze zwykłej „ciekawości świata” , odbywano peregrynacje do miejsc kultu i słynących cudami. Podróżą była też wyprawa na jarmark, sejmik, wyjazdy do krewnych i sąsiadów, rozrzuconych po kraju majątków. Te dawne podróże pozostawiły po sobie ślad – pamiętniki i relacje podróżnicze pisane zarówno dla utrwalenia przeżyć i wrażeń, ale również dla informacji o warunkach podróży i miejscach godnych polecenia krewnym i znajomym. I właśnie o tym opowie dr Agnieszka Knychalska-Jaskulska, pracująca w Dziale Rękopisów.

Miejsce spotkania: Gmach głównym Ossolineum, ul. Szewska 37 – wejście od Zaułka Ossolińskich (zbiórka w holu na parterze)
Wstęp wolny!

Dawna podróż


Ten wpis został opublikowany w kategorii Archiwum Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.