Wystawa Jana Sawki od dziś na Placu Solnym

Od dziś do 13 września na Placu Solnym można oglądać wystawę planszową: Agresywne plamy, fajerwerki dowcipu, anegdoty nie tylko do oglądania – prace Jana Sawki w zbiorach Działu Dokumentów Życia Społecznego i Gabinetu Kultury Współczesnej Wrocławia w 75. rocznicę urodzin.
Wystawa przygotowana została w oparciu o zbiory Dział Dokumentów Życia Społecznego ZNiO oraz Gabinetu Kultury Współczesnej Wrocławia w ZNiO.
Jej kuratorami są Andrzej Kraska-Lewalski i Barbara Otfinowska z Działu Dokumentów Życia Społecznego ZNiO.
Projektantem wystawy jest prof. Marek Stanielewicz z ASP we Wrocławiu.

Z bogatej kolekcji prac J. Sawki na wystawie zaprezentowane zostaną plakaty, przede wszystkim z festiwalu Jazz nad Odrą, plakaty teatralne, filmowy oraz z otwarcia wystawy w Muzeum Plakatu w Wilanowie. Zobaczyć będzie można druki ulotne opracowane graficznie i ilustrowane przez Jana Sawkę, programy teatralne, informatory i biuletyny festiwalowe, zaproszenia, ulotki i druki reklamowe. Dział Udostępniania i Przechowywania ZNiO na potrzeby wystawy udostępnił książki z ilustracjami i projektami okładek Jana Sawki, a Dział Sztuki Muzeum Książąt Lubomirskich ZNiO dwa jego exlibrisy.

Przypominamy reportaż telewizji Echo24 z otwarcia pierwszej odsłony wystawy w Ogrodzie Barokowym ZNiO (2 sierpnia 2021):

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.