Program edukacyjny do wystawy

Program edukacyjny do wystawy jubileuszowej (PDF)


Informujemy, że podczas zajęć mogą być wykonywane zdjęcia na potrzeby Zakładu Narodowego im. Ossolińskich (m.in. w celu dokumentacji i promocji działań edukacyjnych na stronach internetowych oraz w social mediach – na fanpage’ach ZNiO). Zdjęcia mogą zawierać wizerunki osób biorących udział w zajęciach oraz wizerunki prac wykonanych podczas zajęć.
Jeżeli nie wyrażają Państwo na to zgody, prosimy o wcześniejszą informację. Brak informacji przekazanej w formie pisemnej do Działu Edukacji i Prezentacji Zbiorów przed rozpoczęciem zajęć jest równoznaczny ze zgodą na korzystanie przez ZNiO ze zdjęć, o których mowa powyżej.

Dnia 5  sierpnia 2017 r.  (sobota) o godz. 12.00 zapraszamy na warsztaty rysunkowe dla dzieci, zatytułowane:

Dama z różami, mężczyzna w mundurze

Dawne portrety, czy to namalowane czy odbite na starych medalach, pozwalają wyobrazić sobie jak ludzie wyglądali w przeszłości. Dzięki nim można sprawdzić jakie przybierali pozy i robili miny, żeby zaprezentować się z najlepszej strony. Spotkanie rozpocznie się od odnalezienia na wystawie kilku dawnych portretów i ich uważnego obejrzenia. Następnie, po krótkim szkoleniu rysunkowym, dzieci wraz z rodzicami zmierzą się z zadaniem rodzinnego portretowania, czyli rysowania „z modela”.

Czas trwania: 2,5 h
Prowadzenie: Marta Wolańska, Aldona Mikucka
Zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 9 –12 lat
Obowiązuje rezerwacja: 71 335 64 83 / edukacja@ossolineum.pl

Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika. / Opublikowano , autor: Dział Informacji