Program edukacyjny do wystawy

Program edukacyjny do wystawy jubileuszowej (PDF)


Informujemy, że podczas zajęć mogą być wykonywane zdjęcia na potrzeby Zakładu Narodowego im. Ossolińskich (m.in. w celu dokumentacji i promocji działań edukacyjnych na stronach internetowych oraz w social mediach – na fanpage’ach ZNiO). Zdjęcia mogą zawierać wizerunki osób biorących udział w zajęciach oraz wizerunki prac wykonanych podczas zajęć.
Jeżeli nie wyrażają Państwo na to zgody, prosimy o wcześniejszą informację. Brak informacji przekazanej w formie pisemnej do Działu Edukacji i Prezentacji Zbiorów przed rozpoczęciem zajęć jest równoznaczny ze zgodą na korzystanie przez ZNiO ze zdjęć, o których mowa powyżej.

Narodowe Czytanie – plakat

W pierwszą sobotę września zapraszamy do Ossolineum na Narodowe Czytanie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. Oprócz wysłuchania fragmentów utworu zaprezentowanych w formie czytania performatywnego przez wrocławskich aktorów Katarzynę Baraniecką i Mariana Czerskiego, proponujemy również obejrzenie ossolińskich zbiorów związanych z „Weselem”. Podczas specjalnie przygotowanego pokazu będzie można zobaczyć m.in. najstarsze wydania dramatu, archiwalne pocztówki prezentujące słynną premierową inscenizację, autografy Wyspiańskiego. Z kolei na wystawie „200 lat Ossolineum. 1817 – 2017” zaprezentowany zostanie scenariusz Andrzeja Wajdy do ekranizacji „Wesela”.

Wstęp wolny!


Program Narodowego Czytania „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego we Wrocławiu:

10.30 – 12.00
OGRÓD BOTANICZNY: czytanie fragmentów „Wesela”, prezentacja strojów weselnych, poszukiwanie „złotego rogu” i inne atrakcje (organizator: Wrocławskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli)

12.00 – 14.00
OSSOLINEUM:

12.00 – Na dziedzińcu dziś Wesele! – fragmenty „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego prezentowane przez wrocławskich aktorów (Katarzyna Baraniecka i Marian Czerski) z towarzyszeniem muzyki elektroniczno-instrumentalnej wykonywanej na żywo (Wojciech Orszewski). Miejsce spotkania weselników: Dziedziniec Ossolineum

12.30 – Cóż to było za Wesele! – prezentacja książek, grafik i pocztówek związanych z „Weselem” (prowadzenie: Aldona Mikucka). Miejsce spotkania weselników: Refektarz

13.00 – Na dziedzińcu dziś Wesele! – fragmenty „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego prezentowane przez wrocławskich aktorów (Katarzyna Baraniecka i Marian Czerski) z towarzyszeniem muzyki elektroniczno-instrumentalnej wykonywanej na żywo (Wojciech Orszewski). Miejsce spotkania weselników: Dziedziniec Ossolineum

13.30 – Film z Wesela – prezentacja scenariusza Andrzeja Wajdy do ekranizacji „Wesela” na wystawie jubileuszowej (prowadzenie: Alicja Przestalska). Miejsce spotkania weselników: Sala Pod Kopułą (I piętro)

15.00 – 16.00
MUZEUM NARODOWE WE WROCŁAWIU: prelekcja połączona ze spacerem po Galerii Sztuki Polskiej XVII-XIX wieku, zatytułowana „Obrazy Stanisława Wyspiańskiego oraz wątki ludowe w dziełach innych malarzy polskich przełomu XIX i XX wieku w kolekcji Muzeum Narodowego we Wrocławiu” (prowadzenie: Sławomir Ortyl)

Projekt Narodowe Czytanie realizowany jest we współpracy z Wrocławskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli

Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika. / Opublikowano , autor: Dział Informacji