XVI Międzynarodowy Kongres Numizmatyczny (XVI International Numismatic Congress)

W dniach 19-24 września 2021 odbędzie się w Warszawie XVI Międzynarodowy Kongres Numizmatyczny (XVI International Numismatic Congress). Już teraz trwają prace merytoryczne i organizacyjne prace przygotowawcze. Uczestniczy w nich, będąc Członkiem Komitetu Organizacyjnego, dr Barbara Butent-Stefaniak z Działu Numizmatycznego Muzeum Książąt Lubomirskich ZNiO.

Kongres odbywa się co sześć lat. Jest międzynarodowym wydarzeniem w dziedzinie numizmatyki, które przyciąga badaczy, naukowców, kuratorów kolekcji monet oraz domy aukcyjne z całego świata. To największe i najbardziej prestiżowe przedsięwzięcie w obszarze światowej numizmatyki, stanowiące część konsekwentnie wdrażanej strategii tego środowiska na rzecz promocji, ochrony, waloryzacji oraz realizacji materialnego i niematerialnego dziedzictwa kulturowego.

Kongres organizowany jest pod patronatem Międzynarodowej Rady Numizmatycznej, założonej w 1927 r. Jego celem jest integracja numizmatyków z całego świata i umożliwienie współpracy pomiędzy nimi. Kongres jest także okazją do dyskusji i debat, wymiany doświadczeń oraz podejmowania nowych międzynarodowych inicjatyw projektowych i badawczych.

Dotychczas Kongresy odbyły się m.in. w Paryżu, Rzymie, Nowy Jorku – Waszyngtonie, Londynie, Berlinie czy Madrycie. W przyszłym roku gospodarzem i głównym organizatorem będzie Uniwersytet Warszawski, który we współpracy z Zamkiem Królewskim w Warszawie, Narodowym Bankiem Polskim, Polskim Towarzystwem Numizmatycznym oraz Muzeami Narodowymi w Warszawie i w Krakowie, koordynuje skomplikowanym procesem przygotowawczym.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami XVI Międzynarodowego Kongresu Numizmatycznego, dostępnymi na stronie: https://inc2021.pl oraz do rejestracji: https://inc2021.pl/registration/

 

Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika. / Opublikowano , autor: Dział Informacji