„Żywe obrazy” – konkurs z okazji Roku Włodzimierza Tetmajera

Rok Tetmajera

29 listopada 2022 r. Senat RP jednogłośnie podjął Uchwałę o ustanowieniu roku 2023 Rokiem Włodzimierza Tetmajera w uznaniu zasług artysty i z okazji 100-lecia jego śmierci. Ideę obchodów zgłosiło Muzeum Krakowa, a w organizację wydarzeń włączył się m.in. Zakład Narodowy im. Ossolińskich.

Muzeum Krakowa inicjuje i koordynuje rozmaite wydarzenia, które w 2023 r. odbędą się w ramach obchodów. Będą wśród nich m.in. wielka wystawa malarstwa Tetmajera, sesja naukowa na jego temat oraz cykle wykładów popularnonaukowych czy koncertów w Rydlówce oraz wnętrzach kościołów, gdzie znajdują polichromie jego autorstwa, ogólnopolska akcja sadzenia malw przy ulicach noszących nazwę Malwowa i Włodzimierza Tetmajera.

W programie obchodów przewidziano również konkurs „Żywe obrazy” inspirowany twórczością malarską Tetmajera. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z regulaminem i wzięcia udziału w tej bardzo kreatywnej zabawie.

Chcielibyście móc podróżować w czasie i przenieść się na przykład w sielski krajobraz Bronowic z końca XIX wieku? Teraz macie okazję to zrobić! W związku z trwającym Rokiem Włodzimierza Tetmajera zapraszamy Was do udziału w wyjątkowym konkursie inspirowanym jego twórczością. Tytułowe „Żywe obrazy” to nic innego jak fotografie lub filmiki przedstawiające odtworzenie sceny z wybranego dzieła malarskiego Włodzimierza Tetmajera. Niezależnie od tego czy jesteście profesjonalistami czy amatorami – zaproście do zabawy rodzinę, przyjaciół, klasę, zespół czy grupę, w której działacie. Wybierzcie obraz Włodzimierza Tetmajera i uruchomcie swoją wyobraźnię. Do wygrania są ciekawe nagrody ufundowane przez Muzeum Krakowa oraz Galerię Bronowice. Możecie startować zarówno w kategorii grupowej (do 16 osób) jak i indywidualnej (do 5 osób). To gdzie się wybierzecie? Który obraz was uwiedzie?

Konkurs trwa od 1.04.2023 – 30.06.2023

[Regulamin]

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.